Pôžička bez ručiteľa

Pôžičky bez ručenia - poskytovatelia, informácie

Pôžičky bez ručenia sú ponúkané tak bankami ako aj nebankovými subjektmi. Pri bankách je potrebné podrobiť sa viacerým kritériám ako pri nebankových spoločnostiach. Ponúka možnosť požičať si peniaze bez nutnosti mať ručiteľa.

Najvýhodnejšia možnosť tejto pôžičky sa črtá práve žiadateľom, ktorí nechcú ručiť. Pôžičky bez ručenia sú značné odlišné od tých z ručením hlavne limitovanou výškou poskytovaného finančného obnosu.

Banky, keď požičiavajú peniaze, potrebujú mať istotu, že sa im požičané peniaze vrátia. Ide o riziko. Banky jednoducho potrebujú poznať riziko spojené s požičaním peňazí.

Malé pôžičky dokážu banky požičať na základe dôvery. Dúfajúc, že klient si nechce svoje meno poškodiť pre pár tisíc eur. Pri vyšších sumách je to však už iné. Banky potrebujú ručenie, a to dobré ručenie. Pozicky bez rucenia sú teda nízke. Pokiaľ si chcete požičať na auto či na dom, čakajte, že budete musieť ručiť. Aj keď pri automobiloch je situácia trochu iná. Pôžičky bez založenia nehnuteľnosti/auta je možné získať vo forme účelového úveru. Väčšina áut sa nakupuje takýmto systémom. Pravda je však aj taká, že väčšina áut rozhodne nepatrí medzi drahé veci. Inak je to s bývaním.

Bez zalozenia nehnutelnosti to jednoducho pri kúpe bytu alebo domu nejde. Ceny nehnuteľností sa u nás pohybujú približne od 40 tisíc eur. Toľko peňazí si banky nemôžu dovoliť riskovať. Respektíve by si mohli dovoliť riskovať, za následok by to však malo príliš vysoký úrok. A to pri takomto úvery, ktorý sa spláca desiatky rokov, nie je veľmi udržateľné. Ručenie nehnuteľnosťou je veľmi dobré ručenie. Banky prakticky nejdú do žiadneho rizika, keďže ceny  nehnuteľností sú veľmi stabilné. Ak klient prestane splácať hypotéku, banku mu nehnuteľnosť zabaví a neskôr predá. Takto sa jej vráti väčšinou celá istina pôžičky.

Vyhľadajte si pôžičku:

Comments are closed.