Pôžičky na bývanie

Pôžička na bývanie - poskytovatelia, informácie

Stále  viac zákazníkov prichádza s požiadavkou a podrobnými informáciami aby ich pôžička na bývanie bola čo najvýhodnejšia. Najzákladnejším kritériom je to, aby nebola nutnosť zakladania nehnuteľnosti.

Na základe týchto požiadaviek vznikla pôžička na bývanie pre mladých. Pôžička je pripravená špeciálne na rekonštrukciu bytu či domu. Jej vybavenie sa ničím nelíši od klasických pôžičiek, je rovnako jednoduché a peniaze môžete využiť na čokoľvek nepotrebujete k tomu žiadne bločky ani faktúry.

Dnes sú pri poskytnutí pôžičky na byt banky oveľa opatrnejšie ako kedysi a to pre črtajúcu sa krízu na trhu. Sú totiž ochotné požičať oveľa menej a úver tak na získanie bytu nemusí stačiť. Z toho vyplýva, že mladý človek bez čistého mesačného príjmu má len veľmi malú možnosť získať 3 -izbový byt.

Finančné domy preto upozorňujú že k viditeľnej kríze značne prispel nárast nezamestnanosti, nízke príjmy či pokles úspor. Zároveň klienti nemôžu rátať ani z výrazným znížením úrokov, a to napriek poklesu základnej úrokovej sadzby od Európskej centrálnej banky.

Pre bežných ľudí nie je vôbec jednoduché vybrať si najvýhodnejší úver na bývanie. Pri jej hľadaní je veľmi dôležitým znakom porovnanie ročnej percentuálnej miery nákladov (RPMN). Tam sú totiž okrem výšky úrokov zarátané aj všetky poplatky ako za vedenie účtu či  poskytnutie úveru.

Najvýhodnejšia pôžička na bývanie pre mladých je cez Štátny fond rozvoja bývania.

Vyhľadajte si pôžičku:

Comments are closed.