Koronavírus – pôžička

Dotkla sa pandémia koronavírusu vášho rodinného rozpočtu? Je jedno, či ste zamestnanec a dostávate 80% platu, alebo ste živnostník a využívate finančnú pomoc od štátu. Váš rodinný rozpočet môže byť v mesiacoch marec, apríl a máj výrazne oslabený.

Urobte si poriadok vo výdavkoch

V prvom rade je dôležité urobiť si poriadok v tom, aké sú vaše mesačné výdavky. Prepočítajte si, koľko platíte za hypotéku, splátku auta alebo iné úvery. Do toho pripočítajte výdavky na domácnosť, ako sú energie, potraviny, výdavky na cestovanie alebo na školu.

Keď spočítate všetky svoje výdavky a odpočítate ich od súčasných zmenšených príjmov, budete vedieť, koľko vám približne bude mesačne chýbať na pokrytie všetkých výdavkov. Práve túto medzeru vám pomôže pokryť výhodný úver.

Ako si vybaviť úver, ktorý nezaťaží váš rozpočet

Predovšetkým v týchto časoch je dôležité vybrať si úver, ktorý zbytočne nezaťaží váš rozpočet. Urobte si bezplatné porovnanie úverov, s ktorým vďaka pár klikom zistíte, ktorá banka alebo nebanková spoločnosť vám poskytne najvýhodnejšiu pôžičku.

Dávajte si pozor na skryté poplatky

Pri pôžičke nezáleží iba na výške úroku. Dajte si pozor na skryté poplatky. Môžu nimi byť

  • poplatok za poskytnutie pôžičky
  • poplatok za správu pôžičky
  • poplatok za pravidelný výpis
  • poplatok za predčasné splatenie pôžičky

Vo všeobecnosti sa však dá povedať, že online pôžička v sebe skrýva minimum takýchto poplatkov. Banky aj nebankovky, ktoré poskytujú úvery cez internet, sa snažia zbytočným poplatkov a papierovačkám vyhnúť a poskytnúť vám pôžičku čo najrýchlejšie.

Počas pandémie vybavte pôžičku z domu

Možnosť vybaviť online pôžičku máte kedykoľvek, nielen počas pandémie koronavírusu. V tomto čase je však o to väčšou výhodou, že úver vybavíte z pohodlia domova a nemusíte nikam chodiť.

Stačí vám vyplniť krátku žiadosť. Čoskoro vás kontaktuje pracovník banky alebo nebankovky, aby s vami vašu žiadosť prebral. Na telefonický kontakt si nachystajte občiansky preukaz.

Banka však od vás môže požadovať aj potvrdenie o príjme, poprípade výpis z účtu za posledného pol roka.

Vyhľadajte si pôžičku:

Comments are closed.