Krátkodobé úvery

Krátkodobé pôžičky - poskytovatelia, informácie

Krátkodobé pôžičky sú účelové aj bezúčelové pôžičky, ktoré sa väčšinou poskytujú len na pár dní, ale môžeme k nim zaradiť aj pôžičky so splatnosťou na 1 až 2 roky. Krátkodobá pôžička sa volí hlavne pri nárazovej potrebe finančných prostriedkov s veľmi krátkou dobou splatnosti (približne mesiac).

Poskytujú ich nielen banky ale aj nebankové subjekty. Nebankové subjekty volia väčšinou klienti, ktorým bol zamietnutý spotrebný úver v banke, objem financií sa pritom pohybuje v stovkách až niekoľko tisícoch eur.

Krátkodobé pôžičky – výhody :

  • expresné vybavenie
  • bez dokladovania účelu
  • krátka doba splatnosti

Krátkodobé pôžičky – nevýhody:

  • vysoká úroková sadzba

Výška úveru od niekoľko sto až tisíc eur. Závisí to od poskytovateľa pôžičky a bonity klienta. Úrokové sadzby bývajú dosť vysoké aj z dôvodu  patričného príplatku za rýchlosť a bezúčelnosť.

Sú to taktiež pôžičky, ktorých doba splatnosti sa pohybuje od 14 dní  do 12 mesiacov. Sú ponúkané bankovými aj nebankovými subjektami a ich vybavenie je veľmi krátke, do niekoľkých minút, prípadne dní. Takto sa môžu požičať nižšie ale i vyššie sumy peňazí v hodnote aj 10 00 eur. Ručiť môžete aj napríklad malým osobným automobilom.

 

Vyhľadajte si pôžičku:

Comments are closed.