Pôžička pre každého

Pôžička pre každého - poskytovatelia, informácie

Aj tento druh pôžičiek delíme na dve kategórie a to na bankové a nebankové. Pôžičky pre každého sú poskytované s menším úrokom, avšak doba vybavovania je dlhšia a pôžička nemusí byť vždy schválená hlavne kvôli záznamu v registri dlžníkov. Práve tieto uvedené dôvody neumožňujú poskytnúť pôžičku ani v banke ani v nebankovke.

Pôžičky pre každého majú však aj svoje nevýhody a to výšku úrokov, ktoré môžu presiahnuť aj hranicu 20%. Dnes si nebankové subjekty konkurujú a tak zvýhodňujú podmienky pre klientov ako znižovanie úrokov, zrušenie platenia za zriaďovanie pôžičky a taktiež sa skracuje doba zriadenia pôžičky.

Ak uvidíte niečo ako „pozicka/pozicky pre kazdeho“, majte sa na pozore. Pôžičky či úvery pre každého jednoducho neexistujú.

Hneď si vysvetlíme, prečo pôžičky nemôžu byť pre každého. Stačí si predstaviť seba samého v pozícii poskytovateľa úveru. Banky a nebankové spoločnosti nefungujú inak ako ktorýkoľvek bežný človek. Požičané peniaze chcú vidieť späť a za celú procedúru chcú vidieť nejaké peniaze, veď musia z niečoho žiť.

Banky aj nebankové spoločnosti sa snažia vyhnúť ľuďom, ktorí majú veľkú šancu, že pôžičku nesplatia. Používajú na to mnoho nástrojov. Jedným z nich je napríklad aj bankový či nebankový register dlžníkov. Tento register zbiera údaje o ľuďoch, ktorí nejakú pôžičku nesplatili, alebo sa omeškali s platbami. Takýmto ľuďom banky nepožičajú.

 

Veľký záujem je aj o rýchle pôžičky. Rýchla pôžička sa dnes dá vybaviť aj prostredníctvom internetu. Online pôžičky sú  pohodlné aj keď rozhodne nie sú veľmi výhodné. Rýchle online pôžičky sa však využívajú na okamžité riešenie nedostatku peňazí. Ďalšou výhodou je, že tieto peniaze pohodlne vybavíte doma, takže ušetríte nemalé peniaze na doprave.

Vyhľadajte si pôžičku:

Comments are closed.