Pôžičky pre mladých

Pôžička pre mladých - poskytovatelia, informácie

V prípade že mladý ľudia majú možnosť dokázať svoje príjmy, sú veľmi dôležitými klientmi pre banku a preto nemajú väčšinou pri vyžiadaní pôžičky žiadny problém.

Pôžička pre mladých je výhodne ponúkaný úver na ktorý môžu získať dokonca podporu od štátu. Tento druh úveru je však väčšinou účelový a je určený bývanie.

Nárok na pôžičky pre mladých majú osoby staršie ako 18 rokov. Nevýhodou tejto pôžičky je dokazovanie príjmu a ten musí byť o niečo vyšší ako minimálna mzda.

Naopak výhodou pre osoby, ktoré sa rozhodnú pre úver pre mladých je, že ako ho získate budete splácať pôžičku s nízkymi úrokovými sadzbami. Navyše pri pôžičke pre mladých nesplácate žiadne poplatky, splácate len úroky.

Do mladých ľudí sa vkladá nádej, mladí ľudia sú nositeľom budúcnosti národa. Vláda si to uvedomuje. Štát prostredníctvom nástrojov sociálnej politiky sa snaží mladých ľuďom pomáhať. A to aj napríklad rôznymi pôžičkami.

Pozicka/pozicky pre mladych môže mať množstvo podôb. Závisí to aj na tom, akých mladých ľudí máme na mysli.

Mladí ľudia môžu byť napríklad študenti. Úvery pre študentov sú do veľkej miery problematické. Komerčné banky im nie sú veľmi naklonené. Hoci sú študenti potenciálne veľmi dobrými klientmi, platí to však pre budúcnosť. Študenti ako takí sú v prvom rade nezodpovední a prelietaví. Pôžičky pre študentov existujú aj v komerčných bankách. Ich výhodnosť je však viac ako otázna. Skutočne výhodné študentské pôžičky poskytuje výhradne Študentský pôžičkový fond. Táto vládna organizácia sa nemusí zaoberať ziskom, a tak dokáže poskytnúť skutočne výhodné úrokové miery. Problémom tohto fondu a čerpania pôžičky z neho je to, že nie je určený pre každého. Nárok na výhodné pôžičky majú výhradne sociálne slabší študenti a študenti s vynikajúcimi študijnými výsledkami.

Po skončení školy sa mladí ľudia musia vyrovnať s ďalšími nástrahami života. V prvom rade si musia zabezpečiť bývanie, a to rozhodne nie je jednoduché. Hypotekárne uvery/uver pre mladych sa snaží štát podporovať. Deje sa tak v súčinnosti s bankami. Štát mladým ľuďom ponúka možnosť daňového bonusu – čo predstavuje 50 % zo zaplatených úrokov,ktoré si počas 5 rokov môžu mladý nárokovať späť formou daňového priznania. Kedysi štát znížoval úrokovú mieru o 3 percentá, banky o ďalšie jedno. Táto podpora však platí pre všetky úvery poskytnuté do roku 2018. Ak si chcete zobrať úver od roku 2018 je štátny príspevok už iba vo forme daňového bonusu.  Sú to však aj ďalšie obmedzenia. Na túto štátnu podporu majú nárok iba ľudia do 35 rokov a ľudia, ktorí zarábajú menej ako 1,3 násobok priemernej mzdy v národnom hospodárstve Slovenskej republiky. Ď

Vyhľadajte si pôžičku:

Comments are closed.