Pôžička alebo úver pre podnikateľov

Pôžička pre podnikateľov - poskytovatelia, informácie

Tento druh pôžičky je určený predovšetkým firmám ( fyzickým ale aj právnickým osobám). Úver je určený podnikateľom, ktorí potrebujú vyššiu čiastku a dokážu poskytnúť zabezpečenie vo forme majetku. Firmy dokonca nemusia mať históriu.

Podnikateľ môže mať dlh voči štátu a tento dlh bude v prípade schválenia pôžičky jej vyplatením uhradený. Splatnosť je už od 1 mesiaca.

Pôžička pre podnikateľaVýhody :

  • k žiadosti o poskytnutie podnikateľského úveru nie je potrebné dokladať podnikateľský zámer ani znalecký posudok
  • jednoduchý prístup podnikateľa k úveru
  • žiadne poplatky na neplatenie vopred
  • úver je tiež možné zabezpečiť napríklad ručením tretích osôb
  • individuálne posúdenie žiadosti
  • výška úveru závisí od bonity klienta
  • úver môže byť poskytnutý aj podnikateľom so zlým hospodárskym výsledkom

Na Slovensku prebieha ekonomická kríza, ktorá mnohých ľudí vyháňa z práce. Toto je však skvelá príležitosť, ako sa postaviť na vlastné nohy a začať podnikať. Problémom na druhú stranu je fakt, že podnikateľské začiatky sú pomerne zložité. Na začiatok podnikania, vo väčšine  prípadov, je potrebný nejaký kapitál. Nie všetci začínajúci podnikatelia však majú našetrené peniaze, respektíve nie dostatok peňazí.

Pozicky/uvery pre podnikatelov sú bežným spôsobom financovania podnikania. Pozicka na podnikanie pre podnikatelov či podnikatelske uvery je možné získať v bankách aj nebankových spoločnostiach. Tieto úvery sú jednoznačne výhodnejšie v bankách. Problémom je to, že nie každý má šancu získať tento úver v banke.

Banky zarábajú predovšetkým na podnikateľských úveroch. Tu prúdi väčšina peňazí od bežných ľudí. Treba sa však pozrieť na to, že banky nemôžu požičať hocikomu. Banky rady požičiavajú firmám a podnikateľom, ktorí sú úspešní, ktorí už majú nejaký ten rok podnikania za sebou. A tu väzí najväčší problém začínajúcich podnikateľov. Takíto podnikatelia nemajú žiadnu podnikateľskú históriu, takže sú pre banky jednou veľkou neznámou. Banka len veľmi ťažko bude riskovať svoje peniaze s podnikateľom,  o ktorom takmer nič nevie.

Napriek tomuto podnikatelia majú v bankách šancu. Musia však predložiť kvalitný podnikateľský plán. Jednoducho musia banku presvedčiť, že ich nápad bude zarábať peniaze, že existuje malé riziko, že projekt zbankrotuje.

Podnikatelia môžu využiť aj množstvo vládnych programov, ktoré podporujú malé a stredné firmy. Tu sa však zvyčajne vyžaduje spoluúčasť.

Podnikateľské úvery je možné získať aj u nebankových spoločností. Čerpať úvery od týchto firiem sa však neodporúča, teda minimálne nie za štandardných okolností. S úvermi spojenými s nebankovými spoločnosťami je spojených zbytočne veľa rizík a problémov.

Vyhľadajte si pôžičku:

Comments are closed.