Pôžičky a úvery pre živnostníkov

Pôžička pre živnostníkov - poskytovatelia, informácie

V dnešnej dobe je pôžičiek pre živnostníkov a podnikateľov naozaj veľa. Ak ste sa teda rozhodli podnikať na vlastnú päsť, tak najlepšou alternatívou je práve pôžička pre živnostníka.

Treba si však uvedomiť, že pôžička pre živnostníkov sa odlišuje od tých ostatných. Nespornou výhodou je úrok, ktorý je značné nižší ako pri bežných pôžičkách.

Sú dve možnosti kde si môžete požičať a to od bankového alebo nebankového subjektu. Čo sa bánk týka tie uprednostňujú skôr poskytnutie pôžičky veľkým firmám. Nie vždy však toto „pravidlo“ platí. Ak vám vašu žiadosť schváli aj banka je potrebné pripraviť si niekoľko dokumentov. A to sú doklad o činnosti firmy, výkaz ziskov a taktiež uvedenie účelu pôžičky.

Nebankové subjekty majú vyššie úroky a takmer vždy požadujú ručenie najčastejšie je to majetkom firmy. Je tomu tak hlavne preto, že ich pôžičky sú väčšinou bezúčelové. Sú si vedomí však aj faktu, že ak Vám banka pôžičku zamietne ostávajú jedinou možnosťou. V tomto prípade je však vybavenie pôžičky pre živnostníka oveľa rýchlejšie.

Živnostníci sú veľmi dôležitou súčasťou hospodárstva. Väčšina ľudí začína podnikať práve na živnosť, keďže jej založenie a prevádzka je jednoznačne najjednoduchšia a najlacnejšia. Lenže nie všetci živnostníci sú skutočne podnikatelia. Väčšina slovenských živnostníkov vykonáva práce, ktoré sú prakticky identické s klasickým zamestnanecký pomerom. Ľudia však majú veľkú motiváciu pracovať na živnosť. A kde je to možné, väčšinou aj pracujú. Najväčšou výhodou živnosti je to, že živnostníci dokážu optimalizovať svoj daňový základ. To znamená, že môžu znižovať svoj skutočný zisk. Preto aj väčšina živnostníkov vykazuje nulový zisk, a teda neplatia žiadne dane zo zisku a príjmu. Odvody samozrejme, že platiť musia, platia ich však v minimálnom rozsahu. Celkovo tak práca na živnosť je výhodná nielen pre živnostníka, ale aj pre jeho zamestnávateľa.

Problém nastane, keď takýto živnostníci požiadajú o pôžičku. Pozicky/uvery pre živnostníkov je možné bez problémov získať aj banke, pokiaľ živnostník vykazuje na daňovom priznaní nejaký zisk, teda platí nejaké dane. Pôžička živnostníkom s optimalizovaným daňovým základom je v banke pomerne komplikovaná.

Pozicka na podnikanie pre zivnostnikov je už z trochu iného súdka. Tento úver je klasickým investičným podnikateľským úverom, ktorý podnikatelia využívajú na rozvoj svojej činnosti.

Vyhľadajte si pôžičku:

Comments are closed.