Pôžičky s ručením

Pôžičky s ručením - poskytovatelia, informácie

Pôžičky s ručením sú štandardným spôsobom poskytovania financií. Každý, kto niečo požičiava chce mať istou že sa mu daná vec či hodnota vrátia a to je aj v tomto prípade.

Najefektívnejším spôsobom pôžičky s ručením je založenie nehnuteľnosti. Tie takmer nikdy nestrácajú na hodnote čo je pre bankové ale aj nebankové inštitúcie veľmi výhodné. Ak klient za akéhosi dôvodu prestane splácať pôžičku, subjekt pristúpi k predaju jeho nehnuteľnosti a tak získa peniaze späť.

Ďaleko častejšie je ručenie nehnuteľnosťou. Toto ručenie sa uplatňuje najmä pri hypotékach. Týmito úvermi sa financuje najmä kúpu bývania – domu, bytu, pozemku. Hypotekárne úvery je možné použiť aj na nákup bežných spotrebných vecí. Takáto hypotéka sa vola americká.

Možné je aj ručenie hnuteľným majetkom, najčastejšie ručenie autom. Vo svete pôžičiek sa využíva aj ručiteľ či spoludlžník. Pokiaľ si študent napríklad chce požičať peniaze od banky, bude potrebovať ručiteľa. Niektoré banky rodiča volajú aj spoludlžníka. Ručiteľom sa môže stať taká osoba, ktorá má očakávanú bonitu. Ručiteľom je teda spravidla osoba, ktorá je zamestnaná a má pravidelný príjem.

Vyhľadajte si pôžičku:

Comments are closed.