Pôžičky pre študentov

Študentská pôžička - poskytovatelia, informácie

V poslednej dobe nájdeme čoraz častejšie v ponuke finančných inštitúcii či už bankových či nebankových subjektov ponúkané tzv. študentské pôžičky.

Študenti so záujmom o túto pôžičku majú dnes možnosť vybrať z dvoch možností. Prvá z nich je úver kontokorent na klasickom študentskom účte.

Ide o možnosť dostať sa do mínusu a čerpať tak peniaze, ktoré študent nemá práve na účte k dispozícii. Ak je na účte opäť dostatočná suma a študent sa tak dostane do plusu, kontokorentný úver je splatený. Jeho výhodou je hlavne rýchlosť a jednoduchosť na administratívu.

Druhá možnosť sú štandardné študentské pôžičky. Spoločnosti sa líšia danou ponukou tejto možnosti a zvyčajne majú stanovené konkrétne podmienky. Ale ak už ste klientom tej ktorej spoločnosti tak je potrebné vybrať si podmienky, ktoré sú najvýhodnejšie pre vaše potreby.

Určite uspejete ak môžete doložiť aj svoj pravidelný príjem. Inak sa vybavenie pôžičky nezaobíde bez ručiteľa  – zvyčajne jedného z rodičov.

Študentská pôžička bez ručiteľa je snom každého študenta. Nanešťastie pre študentov sa k takejto pôžičke len sotva dostanú. Studenstska pozicka bez rucitela je dostupná iba vo forme už spomínaného kontokorentného účtu. Tu si môžu študenti požičať niekoľko stoviek eur za veľmi nepriaznivých okolností. Vysoký úrok robí tieto pôžičky výhodné iba v prípadoch núdze. Študenti nimi určite nemôžu, alebo nemali by, financovať nákup notebooku a podobne.

Studentske pozicky v bežných bankách prakticky  neexistujú. Niektoré banky majú nejaké produkty pre študentov, ich výhodnosť je však otázna. Úročenie je na úrovni bežných spotrebných úverov a takéto úvery vyžadujú ručiteľa či spoludlžníka, čím je takmer vždy jeden z rodičov.

Jediná skutočne výhodná pôžička pre študentov je poskytovaná Študentským pôžičkovým fondom. Pôžičkový fond je vládna organizácia, ktorá plní politické účely. To znamená, že sa neriadi trhovými princípmi a dokáže peniaze požičať aj za úroky, ktoré vôbec nezodpovedajú realite, často aj pod úrovňou inflácie.

Pozicka pre studentov stredných škôl a vysokých škôl zo Študentské pôžičkového fondu je skutočne mimoriadne výhodná. Jej nevýhodou je to, že nie dostupná pre každého študenta. Keďže ide o nástroj sociálnej politiky, nárok na peniaze z tohto fondu majú výhradne študenti zo sociálne slabších rodín a z študenti s vynikajúcim prospechom.

Vyhľadajte si pôžičku:

Comments are closed.